УКРАІНСЬКИЙ ВІДДІЛ КАДРІВ ПОЛЬСЬКОГО РОБОТОДАВЦЯ

Логотип компанії FPS

Українці протягом тижня можуть змінити роботодавця.

18.06.2018

Павло Кулага, президент компанії Greygoose Outsource: українці протягом тижня можуть змінити роботодавця.

- Запропоновані правила повинні були ускладнити роботу для компаній, які незаконно обробляли документи, наприклад, щоб в'їхати в західну частину Шенгенської зони. Тим не менш, це також заважало роботі чесних компаній; час очікування заяв досить тривалий, - каже Павло Кулага, президент Greygoose Outsourcing.

У Greygoose Outsourcing працює понад 3000 осіб співробітників з України.

З них 20% має дозвіл на проживання, який дозволяє вам залишатися в Польщі на один - три роки - вони враховують більш тривалий термін перебування в Польщі.

Як підкреслює президент Greygoose Outsource Павло Кулага, процедура працевлаштування, заснована на заявах, означає, що українці більш мобільні - вони можуть законно змінювати свого роботодавця протягом тижня.

Greygoose головним чином привертає українців. Скільки людей в місяць приїжджає на роботу?

Павло Кулага, президент Greygoose Outsourcing:

- Дійсно, наша компанія фокусується на залученні співробітників з України. До нас приїжджає близько 500 осіб на місяць. Також, менший відсоток - це білоруси або грузини.

Деякі українці повертаються на батьківщину. Які можуть бути причини?

- З одного боку, у нас є об'єктивні причини - співробітники закінчують своє перебування в рамках безвізового режиму або робочої візи типу D. Також трапляється, що хтось повертається в Україну для отримання візи в рамках біометричного руху. З іншого боку, є особисті причини. Багато українців приїжджають на роботу в Польщу в осінньо-зимовий або зимово-весняний період, а влітку вони працюють на своїй фермі або вирішують працювати сезонно в сільському господарстві в Західній Європі, але зазвичай вони працюють на чорному ринку.

Ротація також залежить від періодів виробництва наших клієнтів. Ми працюємо з заводами, де процес виробництва розподіляється рівномірно протягом року, а також з компаніями, де у нас є періоди збільшення виробництва. Наприклад, компанії в будівельній галузі, що займаються виготовленням збірних виробів, виробляють найбільше протягом літа.

На ринку праці нестача персоналу дійсно велика, і конкуренція з боку роботодавців значна. У співробітника з України є так багато вибору, і буває, що він йде в іншу компанію. Процедура працевлаштування, заснована на заявах, означає, що українці більш вільні. Протягом тижня вони можуть юридично міняти свого роботодавця.

Коментарі
 

Не знайдено дописів