З українців більше не будуть вимагати плату за можливість працевлаштування в Польщі. Послуги компаній-посередників будуть оплачувати польські підприємства, які мають потребу в працівниках. Принаймні, такою є мета польсько-українського проекту, який повинен подолати шахрайство і зупинити нелегальну трудову міграцію.
Що таке заробітки на чужині, знає з власного досвіду Катерина Гришко, якій два роки тому можливість працювати в Польщі обійшлася в 10 тисяч гривень. Половину суми заплатила за послуги агентства-посередника.
"Я звернулася до фірми у Львові, яка взяла досить велику суму грошей. Для мене це була непідйомна сума, були борги, були кредити. Я поїхала відбила, але не заробила", – згадує працівниця Катерина Гришко.
На цей раз Катерина їде за кордон зі спокійною душею. Каже, знайшла агентство, яке вже вдруге працевлаштовує її безкоштовно. "У травні знову їду. Як і минулого разу, я звернулася в агентство, мені допомогли безкоштовно", - додала жінка.
За неї гроші організації-посередника платить польська сторона, якій потрібні українські гастарбайтери. Минулий раз жінка збирала пральні машини на заводі під Вроцлавом, де 70% працівників з України.
Директор агентства "Foreign personnel service" Світлана Фіщенко, яка безкоштовно працевлаштовує українців в Польщі, зазначила, що все, що потрібно від наших співвітчизників - документи.
"Якщо українці їдуть по біометричного паспорту, то це тільки паспорт, страховка і квиток до Польщі. Якщо це люди, які їдуть з візами, для того, щоб відкрити візу, вони повинні отримати запрошення від роботодавця ", - пояснила директор агентства Світлана Фіщенко.
Щоб наші співвітчизники не платили посередникам за працевлаштування, створений спільний українсько-польський проект. Його завдання - подолати шахрайство. У Польщі своя вигода, адже її економіка потребує наших робітників. Оскільки самі поляки їдуть заробляти великі гроші в більш багаті європейські країни, то число агентств, які безкоштовно будуть знаходити роботу українцям, буде рости.
У минулому році видано понад мільйон документів, які дозволяють тимчасове працевлаштування. Ще понад 100 тисяч договорів про довготривале працевлаштуванні на постійній основі. Загалом, в Польщі працює близько 2 млн українців, - розповів голова польсько-української господарської палати Яцек Пєхота.
Польщу вибирають через близького географічного розташування, низького мовного бар'єру і вище в п'ять разів заробітків. ніж в Україні. У той час коли мінімальна заробітна плата у нас - 110 євро, у них - півтисячі.
Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник повідомив, що українці, які хочуть працювати за кордоном, повинні працевлаштуватися через ліцензовані компанії в Україні і на великих польських підприємствах, отримувати ЗП виключно на картковий рахунок, тому що це підтверджує, що з цих коштів будуть відраховувати податки і можна застрахуватися в фондах соцзахисту Польщі.
В асоціації з міжнародного працевлаштування заспокоюють: Україна має не меншу вигоду, ніж поляки. Тому що працюючи на чужу економіку, українці піднімають і свою. Тільки в минулому році наші трудові мігранти перерахували в Україну більш дев'ять мільярдів доларів.
Не знайдено дописів