УКРАІНСЬКИЙ ВІДДІЛ КАДРІВ ПОЛЬСЬКОГО РОБОТОДАВЦЯ

Логотип компанії FPS

Робота у Польщі для українців: що пропонують, скільки платять та які потрібні документи

02.08.2021

Працювати за межами Україні прагне дедалі більше і більше наших громадян. Традиційно найпопулярнішою серед українських заробітчан є Польща, де, за останніми даними, нараховується близько 1,5 мільйонів українських трудових мігрантів.

Дозволом на роботу в Польщі є робоча віза, яка видається на підставі офіційного запрошення роботодавця. Існує два шляхи отримання запрошення: від майбутнього роботодавця або у посередника. Видавання та оформлення запрошення ініціює роботодавець. Запрошення на роботу — це документ, який підтверджує, що роботодавець чи компанія зацікавлені у наймі іноземного громадянина. Запрошення оформлюється польським роботодавцем для конкретної фізичної особи, і підтверджує, що зазначена особа буде офіційно працевлаштована на зазначений час на певному місці з фіксованим окладом.

Наразі українці можуть отримати три види запрошень.
●     Для несезонних робіт. Документ видається від імені польського підприємства строком до пів року.
●     Для сезонних робіт. Ініціатором оформлення є роботодавець. Строк дії документа до 180 діб.
●     Воєводське запрошення. Документ оформлюється від імені воєводи строком на 1-3 роки.

Отримавши запрошення, яке дійсне протягом 3-х календарних місяців від дати його оформлення, слід звертатися до візового центру та подати разом з ним інші документи на оформлення робочої візи.

Так, за інформацією рекрутингових агенцій, іноземні працівники можуть отримувати у Польщі до 900-1200 євро на місяць. Рівень заробітків залежить від спеціальності, досвіду роботи та регіону. 

Ціни на продукти харчування у Польщі не сильно відрізняються від українських і є одними з найнижчих у ЄС. Якщо купувати продукти у супермаркетах і готувати вдома, то на місяць це вийде приблизно 300 злотих (2000 грн). Якщо сюди ще додати побутову хімію, то ще плюс 50-60 злотих (300-400 грн).

Що стосується вартості проїзду в громадському транспорті, то в Польщі вона залежить від міста, а також від того, на якій відстані від будинку буде розташована ваша робота. Наприклад, квиток на 75 хвилин коштує 4,40 злотих - це приблизно 14-15 грн. Проїзний на 30 днів обійдеться приблизно у 110 злотих (350 грн).

Коментарі
 

Не знайдено дописів