УКРАІНСЬКИЙ ВІДДІЛ КАДРІВ ПОЛЬСЬКОГО РОБОТОДАВЦЯ

Логотип компанії FPS

Переїхали: як влаштоване життя в Польщі?

11.10.2021

Вікторія Янченко - автор текстів, сценарист і копірайтер. Чотири роки тому дівчина разом з чоловіком досить спонтанно переїхала жити до Варшави. Вони починали все з нуля. Та через 4 роки життя в новій країні у Вікторії з'явилися польський диплом, робота, лабрадор і маленький син.

«Варшава опинилася комфортним містом: чисті вулиці, освітлені парки і сквери. Транспорт ходить строго за розкладом.  Велодоріжки для велосипедистів, рівні дороги для автомобілістів, wi-fi в автобусах. Скрізь, навіть у кіоску біля входу в метро, можна розплатитися карткою.
Оформити банківську карту і відкрити рахунок у банку можна з паспортом і візою (або дозволом на проживання). Паспорт стане в пригоді і при покупці сім-карти. З 2016 року придбати і зареєструвати телефонну карту можливо тільки з документом, що підтверджує особу. Сім-карта і абонемент на послуги мобільного зв'язку на місяць будуть коштувати близько € 10 та вище. 

Що стосується інших витрат, то середній продуктовий чек на тиждень, на двох - від € 50 та більше. Вечеря у ресторані - від € 25 за одного. Ланч у кафе - від €10 на людину.  Чашка капучино у кав'ярні - від € 1,5.
Асортимент польських супермаркетів не сильно відрізняється, наприклад, від українських. Але якість продуктів, як на мене, вище. Існують більш бюджетні мережі магазинів, наприклад Biedronka.

У Польщі немає проблем з роботою. З дипломом, знанням мови і досвідом знайти цікаву вакансію не складе труднощів.  Навіть якщо досвіду немає, багато польських фірм надають всілякі програми стажувань та роботу. Як правило, після такої програми активним шукачам відразу пропонують контракт.

Існує думка, що в Польщі не люблять приїжджих. Мовляв, аж надто багато зараз іноземців. Як на мене, це міф. За 4 роки перебування в країні я ні разу не почула кривого слова на свою адресу. Більш того, всі завжди намагаються зрозуміти і допомогти у будь-якій ситуації. Тут заведено бажати доброго дня, вітатися і прощатися навіть з незнайомими людьми».

Коментарі
 

Не знайдено дописів