УКРАІНСЬКИЙ ВІДДІЛ КАДРІВ ПОЛЬСЬКОГО РОБОТОДАВЦЯ

Логотип компанії FPS

Потрібні іноземні працівники. Роботодавці просять про зміни в процесі працевлаштування в Польщі.

13.08.2018

Зараз українці працюють в кожній десятій польській фірмі. Роботодавці все частіше дивляться в сторону своїх східних сусідівчерез те, що все частіше з’являється необхідність в додатковій робочій силі. З такою кількістю іноземних працівниківпроцес найму людини на роботу мав би бути спрощений, але, на жаль, до сьогодні формальності залишаються найбільшим ускладненням для роботодавців.

На даний момент українців наймають 39% великих підприємств, 21% середніх і 6% малих – такі статистичні дані були отримані з „Барометру імміграції заробітчан”, приготовленого на замовлення PersonnelService. 14% фірм в найближчому часі планують шукати працівників з України. Причина? Недостатня кількість працівників на підприємствах. На це вказують 91% фірм, які наймають на роботу іноземців.

За 2017 рік в Польщі було зареєстровано понад 1,8 млн заяв про намір доручення роботи іноземцю. А це на 39% більше, ніж в попередньому році. Експерти не мають сумнівів у тому, що Польща потребує працівників з інших країн. Проблема полягає на тому, що роботодавці, які хочуть найняти на роботу іноземців, попри зміни досімають проблеми з працевлаштуванням. Головна перешкода, яка стоїть перед ними – це адміністративні формальності, на що вказують статистичні дані (37% опитаних).

Від початку 2018 року в Польщі були внесені зміни в процедуру найму іноземців на сезонну роботу. Нові зміни відносяться до громадян таких країн як: Вірменія, Білорусь, Грузія, Росія та Україна. Саме громадяни цих країн можуть скористатися спрощеною процедурою доступу до ринку праці.

„Із впровадженням змін, безперечно, процедура найму працівників на сезонні роботи полегшиться. Від січня 2018 року роботодавці можуть наймати на роботу на 9 місяців, а не так, як раніше, на 6. Також ми зауважили, що бюро праці почало видавати менше „лівих” дозволів. Посилений контроль дозволяє видавати дозволи лише тим людям, які дійсно хочуть почати працювати в Польщі,” – говорить директор PersonnelService Кшиштоф Інглот. Однак на думку панаІнглота такі зміни збільшать час, який буде витрачений на перевірку заяв.

Головною проблемою нововведених змін є те, що кожне бюро праці інтерпретує їх по іншому. Згідно з правом, дозвіл має бути виданий протягом 7 робочих днів від моменту подачі заяви, але в більшості випадків таке очікування може тривати навіть до кількох тижнів. Деякі відділення ввели обмеження в кількості заяв, які можна подати протягом одного дня. До того ж, відтепер підприємства мають інформувати бюро праці про те, що іноземець приїхав до Польщі або ж про його місце проживання. Також з’явилася оплата за подачу заяви, яка складає 30 злотих за кожну. А за невиконання своїх обов’язків їм загрожує штраф у розмірі 30 тис. злотих.

За словами експертів, польський ринок праці має велику потребу в іноземних працівниках. Хоча ситуація в Польщі досить дивна через те, що в країні рекордно високий рівень безробіття. Більшість підприємств має постійну потребу в працівниках. Причиною є те, щополяки не хочуть працювати на таких підприємствах, тому що заробітна плата для них здається маленькою, а робота важкою. В той момент, коли іноземці готові працювати, оскільки у кожному випадку їм вдасться заробити більше, ніж у себе на Батьківщині.

„Напевно було б дуже корисним збільшити час, протягом якого українці могли б легально працювати в Польщі. Але в кожному випадку ми потребуємо більше стимулів, які будуть притягувати молоді пари з України. Ключовим для нас є пристосування банківських пропозицій, а зокрема кредитів та іпотеки, до можливостей громадян України. Отримання кредиту на житло було б додатковим стимулом для молодих пар, які хочуть приїжджати до Польщі, але яким бракує стимулу аби залишитися у нас. Стосується це також доступу до освіти для дітей.” – говорить Віолета Жуковська-Чапліцка.

Зміни, які увійшли у життя на початку 2018 року, не є єдині. Міністерство праці приготувало список 197 професій, які мають бути звільнені від проходження тесту ринку праці, що має скоротити час очікування дозволу на роботу. Розгляд цієї справи розпочався 1 липня 2018 року.

Коментарі
 

Не знайдено дописів