Часто задаваемые вопросы
 • 🎁 Какие документы нужны для офромления раьбочей визы в Польшу. ❓

  Для открытия Польской рабочей визы от Вас требуются такие документы:

  загран паспорт;
  украинский паспорт;
  ИНН.

 • 🛍 Что мне нужно сделать, чтобы устроится на работу в Польше ❓

  Откликнитесь на актуальную вакансию, опубликованную на нашем сайте, заполните резюме или оставьте заявку на консультацию. Наш менеджер свяжется с вами, обсудит детали вакансии и организует собеседование. В случае, если вы соответствуете требованиям вакансии, и работодатель утвердит вашу кандидатуру, мы начнем оформление всех необходимых документов.

 • 🚀 Можно ли открыть годовую визу в польшу ❓

  Годовую визу можно открыть только в двух случаях:

  если у Вас ранее была полугодовая виза;
  если Вы легально работали в Польше по безвизу.

 • 🙌Почему у нас Бесплатно?💯💰

  Европейским законодательством запрещается взимать какую-либо оплату с Кандидата за предоставление ему места работы.
  К сожалению, украинский рынок трудоустройства за границей построен на оплате услуг агента именно Кандидатом.
  Наше лицензированное агентство гарантирует трудоустройство согласно европейским правовым нормам, а именно кандидат получает вакансию бесплатно, а услуги агентства оплачивает Клиент (работодатель).

 • В агенстве по трудоустройству FPS найдете робота в польше швея, а так же работа в кракове польша.
 • Работа в Катовице, выбирайте вакансии в нашем агенстве по трудоустройству в Польше FPS.com.ua, а также вакансии водитель польша на выгодных условиях.
 • Вакансии в Польше, как быстро найти работа на заводах польши, лучшие предложения в варшаве водителем найдете на нашем сайте FPS.
 • На заводе в Польше, а так же работа в польше для специалистов от компании FPS.
 • Польша робота, найти не составит труда в нашем агенстве, а так же работа в гожуве на выгодных условиях от компании FPS.

УКРАІНСЬКИЙ ВІДДІЛ КАДРІВ ПОЛЬСЬКОГО РОБОТОДАВЦЯ

Нові правила працевлаштування в Польщі для іноземців з 2018 року

16.01.2018

Нові правила працевлаштування в Польщі 2018

Польський Сейм ще 22 червня 2017 року прийняв Закон "Про внесення змін до закону про сприяння зайнятості та установах ринку праці та деяких інших законодавчих актах", який дещо змінює правила працевлаштування для іноземців і є чинним з 1 січня 2018 року. Прийняття змін, які містяться у цьому законі, були рекомендовані Комісією з питань соціальної політики та сім’ї.

Згідно з польським законодавством, для того аби іноземець міг легально працювати на території Польщі,він повинен отримати відповідний документ, який дозволяє йому це робити. З 1 січня 2018 року є два документи, які надають право легальної праці іноземцям у Польщі - це дозвіл на роботу та дозвіл на сезонну роботу. Згідно із новими правилами, вони видаються на підставі заяви роботодавця про намір доручити працю іноземцю (oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi).

Зміни у реєстрації заяв роботодавців про намір надати працю іноземцю в Польщі

Якщо раніше заява про намір доручити працю іноземцю була безкоштовною, то тепер, аби її зареєструвати, роботодавцю доведеться заплатити 30 злотих. Окрім того, згідно з новими правилами, роботодавець може найняти на роботу іноземного працівника лише за наявності двох обов’язкових умов:

Роботодавець повинен запропонувати іноземцю таку саму зарплату, яку він пропонує полякам, що знаходяться на аналогічній посаді

Оскільки пріоритетним у Польщі є працевлаштування своїх громадян, то роботодавець повинен довести, що він намагався залучити до пропонованої роботи поляків, однак це виявилося неможливим

Відтак, згідно з новими правилами, дійсними з 1 січня 2018 року, процедура отримання дозволу на прийом на роботу іноземця для польських роботодавців стане більш складною і вимагатиме більшої затрати часу, зусиль і, що не менш важливо, коштів.

Документи, що надають дозвіл на легальну роботу в Польщі (на підставі прийнятих змін у законодавстві)

Розглянемо детальніше документи, які допускають іноземців на польський ринок праці і дозволяють влаштовуватись на легальну роботу. Як зазначалось вище, таких документів є два:

1. Дозвіл на роботу, який видається для роботи у всіх сферах діяльності, окрім сезонної роботи.

2. Дозвіл на сезонну роботу. Це нововведення прийнятого закону, і видаватиметься він власне з 1 січня 2018 року. Даний документ видається для роботи у галузях, які визначені як сезонні.

У дозволі на роботу вказано дані роботодавця, який подає документи для отримання цього дозволу, вид роботи, яку буде виконуватиме іноземний працівник, а також термін на який видано дозвіл. Клопотання в справі отримання дозволу для іноземця виконує працедавець.

Зверніть увагу! Дозвіл на роботу видається на період, який не перевищує в сумі 6 місяців упродовж наступних 12 місяців.

Зверніть увагу! Іноземець може працювати лише у того роботодавця, котрий вказаний у дозволі на роботу!

Основні зміни у працевлаштуванні, відповідно до прийнятого закону, торкнулися сезонних робіт. Раніше, для того, аби прийняти на сезонну роботу іноземця, роботодавцю необхідно було написати заяву про намір надати працю іноземцю в Управлінні Праці, (urząd pracy). На підставі поданої заяви іноземець міг отримати дозвіл на роботу, термін дії якого складав шість місяців протягом року і, за наявності робочої візи, отримував право легально працювати на сезонних роботах у Польщі.

Однак з 1 січня 2018 року іноземцям почнуть видавати дозвіл на сезонну роботу - новий вид документу, передбачений польським законодавством.

Дозвіл на сезонну роботу видається іноземцям з країн, що не є членами ЄС і дає право на роботу в галузях, що вважаються сезонними. Ви можете працювати максимум 9 місяців протягом календарного року:

У випадку в’їзду до Польщі для сезонної роботи термін 9 місяців починає рахуватися з дня перетину кордону.

Якщо іноземець вже знаходиться на території Польщі, то термін 9 місяців починає рахуватися з дня видачі дозволу на сезонну роботу.

Дозвіл на сезонну роботу видається старостою на підставі заяви роботодавця про намір доручити працю іноземцю (oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi), за яку роботодавець повинен заплатити 30 злотих.

Зверніть увагу! Працевлаштування іноземців у Польщі на сезонні роботи можливе ВИКЛЮЧНО при наявності Дозволу на сезонну роботу!

Зверніть увагу! Іноземець може працювати лише у того роботодавця, котрий вказаний у дозволі на сезонну роботу!

Що потрібно, аби легально працювати у Польщі?

Отже, згідно із прийнятим законом, який вступив у силу з 1 січня 2018 року, для того, аби легально працювати в Польщі, іноземець повинен:

1. Мати документ, який допускає його на польський ринок праці (Дозвіл на роботу або Дозвіл на сезонну роботу)

2. Легально перебувати на території Польщі (наявність відповідної візи, біометричного паспорту або дозволу на перебування).

3. Працювати на умовах, що вказані у дозволі на роботу

4. Підписати з роботодавцем відповідний трудовий договір


Коментарі

Не знайдено дописів