УКРАІНСЬКИЙ ВІДДІЛ КАДРІВ ПОЛЬСЬКОГО РОБОТОДАВЦЯ

Логотип компанії FPS

Скільки українці заробляють у Польщі? Іноді навіть більше, ніж поляки на однакових робочих місцях

05.09.2018

3 з 4 українців заробляють понад 2,5 тис. злотих У Польщі на руки – відповідно до даних Personnel Service. Згідно з аналізом, українці заробляють однаково, а деколи навіть більше, ніж поляки на тих самих робочих позиціях.

З останнього «Барометра заробітної імміграція – друга половина 2018 року»  виникає, що вже кожна п'ята компанія в Польщі бере на роботу  українців і 17 відсотків планує шукати їх протягом наступних 12 місяців. Попит на співробітників із Сходу постійно зростає. Також зростає ставка, пропонована працівникам, польських роботодавців.

75 відсотків українців в Польщі заробляють більше 2,5 тисяч PLN чистих щомісячно, і 15% оголошує суму понад 3,5 тисячі PLN щомісяця. Аналіз Personnel Service підтверджує, що українці заробляють однаково, а іноді навіть більше, ніж поляки на аналогічних робочих посадах.

"Результати нашого звіту вказують на те, що кожен сьомий роботодавець у Польщі вважає, що для нинішнього українського працівника важче", – каже Кшиштоф Інглот, президент Personnel Service, який говорить про наступне. «Компанії, для підтримки поточного рівня активності, повинні запропонувати працівникам з України умови, які можна порівняти з тими, які запропоновані полякам. На додаток до відповідного підрахунку заробітної плати також є додаткові пільги, більшість з них на проживання, харчування та Інтернет. Завдяки цьому, роботі в Польщі ще більш приваблива для українців тому що вони можуть багато заощаджувати ", – додає він.


Фото: Personnel Service: «Барометр заробітної імміграція – друга половина 2018 року»

Високі заробітні плати – магніт для українців

Високі заробітні плати це друга причина, зараз географічна близькість, найчастіше визнана причина вибору Польщи як місце заробітної імміграції. Так відповіло 51 відсоток опитаних ( зріст на 9 відсотків в порівнянні з попереднім виданням «Барометру заробітної імміграції»). 

Кожна третя польська фірма платить українцям від 13,7 до 15 злотих брутто за годину, 16 відсотків – від від 16 до 20 злотих брутто, а кожен десятий роботодавець пропонує ставку вище 20 злотих брутто. Потрібно однак додати, що українці в Польщі працюють часто більше ніж вісм годин в день.

Українці не витрачають багато на проживання

Майже 9 з 10 працюючих українців на своє місячне проживання в Польші витрачають менше ніж 1000 злотих – це відомо з досліджень Personnel service. На досить низькі кошти проживання мають вплив додаткові вигоди, які пропонуються роботодавцями.


Фото: Personnel Service: «Барометр заробітної імміграція – друга половина 2018 року»

39 відсотків витрачають лише від 200 до 500 злотих на місяць на проживання, а кожен п'ятий – навіть менше 200 злотих. У розмірі від 500 до 1000 злотих це 29%. економічних мігрантів з України. Однак можна побачити, що витрати повільно зростають – у першій половині 2018 р. менше, ніж 500 злотих було витрачено 66 відсотками, в даний час це  59 відсотків.

Витрати, пов'язані з проживанням українських працівників у Польщі, не є високими завдяки перевагам, запропонованим роботодавцями. І вони привабливі. Половина українців, які працюють у нашій країні, мають проживання, і кожну третій харчування. На третьому місці найчастіше пропонована вигода – це транспорт на роботу – 28 відсотків показників, аналогічне число співробітників мають безкоштовний Інтернет – 27 відсотків.


Фото: Personnel Service: «Барометр заробітної імміграція – друга половина 2018 року»

«З огляду на додаткові кошти, брати на роботу працівників зі Сходу часто дорожче ніж знаходження працівника на ринку. Часто це єдиний спосіб, аби заповнити прогалини в персоналі» – підкреслює Кшиштоф Інглот з Personnel Service.


https://businessinsider.com.pl...

Коментарі
 

Не знайдено дописів