УКРАІНСЬКИЙ ВІДДІЛ КАДРІВ ПОЛЬСЬКОГО РОБОТОДАВЦЯ

Логотип компанії FPS

Ціни на продукти харчування в Україні вище, ніж в Польщі

19.07.2021

Для аналізу ми використовуємо дані відомої міжнародної мережі супермаркетів, що працює одночасно в Україні та Польщі, а також офіційну статистику.

Товари в обох країнах обрані на основі подібності їх характеристик  –  вид, сорт, країна походження, пакування, метод обробки, жирність і т.п.

Згідно з даними супермаркетів ціни на деякі продукти харчування в Україні вже вище, ніж в Польщі.  І це перш за все м'ясо-молочні продукти.

Польське законодавство передбачає диференційовані ставки податку на додану вартість (ПДВ) для різних товарів.  Найнижчі ставки саме для базових продуктів харчування. Так, для хліба, м'ясо-молочних продуктів, овочів і фруктів застосовується ставка 5% (для імпорту - 8%), тоді як для більшості інших товарів - 23%. В Україні ставка 20% - однакова для всіх продовольчих товарів.
В середньому літр молока в Україні, в роздріб на початку травня 2020 го коштував 25-28 грн., тоді як в Польщі - трохи менше 17 грн. Також дорожче у порівнянні з Польщею виявилися вершкове масло і м'які сири.

Ціни на куряче м'ясо в Україні майже в 4 рази вище цін у Польщі.  Підвищення цін в Україні значно зумовлено карантином 2020 року, тоді як в цьому відношенні для цін на продукти в Польщі він не зіграв такої ролі.

Коментарі
 

Не знайдено дописів